Sensata Technologies/Airpax 219-3-1REC5-61-7-9-70
219-3-1REC5-61-7-9-70 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1REC5-61-7-9-70
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 70A 600VAC
Datasheet Download
219-3-1REC5-61-7-9-70.pdf
Availability of 219-3-1REC5-61-7-9-70
QUANTITY
219-3-1REC5-61-7-9-70 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1REC5-61-7-9-70
Internal Part NumberEIS-219-3-1REC5-61-7-9-70
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating25A
Voltage Rating - AC600V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1REC5-61-7-9-70
Related Links219-3-1REC, 219-3-1REC5-61-7-9-70 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1REC5-61-7-9-70 Details Description
Related parts for 219-3-1REC5-61-7-9-70
CABLE 50COND 22AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
IC DISTRIBUTION SW ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" WW datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.75A 32VDC 1206 datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
MICRO-D RCPT 37POS PIN 20" WIRE datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM 3A FASTON datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V 5% BP 0805 datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
FIBER OPTIC CONVERTER datasheet.pdf
MS46 WELD SHIELD 870MM datasheet.pdf