Sensata Technologies/Airpax 219-3-1REC5-66-8-8-15
219-3-1REC5-66-8-8-15 picture photo
Mfg. Part Number
219-3-1REC5-66-8-8-15
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 480VAC
Datasheet Download
219-3-1REC5-66-8-8-15.pdf
Availability of 219-3-1REC5-66-8-8-15
QUANTITY
219-3-1REC5-66-8-8-15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 219-3-1REC5-66-8-8-15
Internal Part NumberEIS-219-3-1REC5-66-8-8-15
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating15A
Voltage Rating - AC480V
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)219-3-1REC5-66-8-8-15
Related Links219-3-1REC, 219-3-1REC5-66-8-8-15 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
219-3-1REC5-66-8-8-15 Details Description
Related parts for 219-3-1REC5-66-8-8-15
IC REGISTERED DVR 14BIT 56BGA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 5V 200MA SOT23 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN RCPT LGH 4POS FLANGED datasheet.pdf