Daburn 2215/22RD-100
2215/22RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
2215/22RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG RED
Datasheet Download
2215/22RD-100.pdf
Availability of 2215/22RD-100
QUANTITY
2215/22RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2215/22RD-100
Internal Part NumberEIS-2215/22RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand7/30
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC), Irradiated
Jacket (Insulation) Diameter0.062" (1.57mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100' (30.5m)
Voltage1000V
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2215/22RD-100
Related Links2215/2, 2215/22RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
2215/22RD-100 Details Description
Related parts for 2215/22RD-100
CAP FILM 0.12UF 5% 16VDC 1913 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 1.6A 355 MOHM TH datasheet.pdf
IC MPU/WATCHDG 15-60MS SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER PROGRAMMABLE 24POS datasheet.pdf
CIRCUIT BRD TAB LOCK 1.325"L datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
FILTER LC HIGH FREQ 680PF 2706 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG CABLE PIN OR SKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FUSE 400MA 250V AXIAL datasheet.pdf