AVX Corporation 2225GC123KAT9A
2225GC123KAT9A picture photo
Mfg. Part Number
2225GC123KAT9A
Brief Description
CAP CER 0.012UF 2KV X7R 2225
Datasheet Download
2225GC123KAT9A.pdf
Availability of 2225GC123KAT9A
QUANTITY
2225GC123KAT9A Order Process
Ship out your order
Specifications of 2225GC123KAT9A
Internal Part NumberEIS-2225GC123KAT9A
Series-
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case2225 (5763 Metric)
Size / Dimension0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2225GC123KAT9A
Related Links2225GC1, 2225GC123KAT9A Datasheet, AVX Corporation Distributor
2225GC123KAT9A Details Description
Related parts for 2225GC123KAT9A
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPTICAL WIDE GAP datasheet.pdf
FUSE 450A 690V 1FU/90 AR UC datasheet.pdf
CIRCUIT JUMPER 2 CIRCUITS datasheet.pdf
3 POS.070 MULTILOCK MALE CONN. datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Receptacle 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
NETWORK CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP FILM 1.8NF 3.5% 630VDC RAD datasheet.pdf