Sensata Technologies/Airpax 229-3-1REC5-33004-024
229-3-1REC5-33004-024 picture photo
Mfg. Part Number
229-3-1REC5-33004-024
Brief Description
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
Datasheet Download
229-3-1REC5-33004-024.pdf
Availability of 229-3-1REC5-33004-024
QUANTITY
229-3-1REC5-33004-024 Order Process
Ship out your order
Specifications of 229-3-1REC5-33004-024
Internal Part NumberEIS-229-3-1REC5-33004-024
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating-
Voltage Rating - AC-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypePanel Mount
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)229-3-1REC5-33004-024
Related Links229-3-1REC, 229-3-1REC5-33004-024 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
229-3-1REC5-33004-024 Details Description
Related parts for 229-3-1REC5-33004-024
SWITCH MAGNETIC .5A 16-25AT datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100 R/A SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1.5A 32VDC 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100K OHM 16DIP datasheet.pdf
RES NETWORK 5 RES MULT OHM 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 9.76 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 3.3VWM 21.8VC SOD323 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf