3M 24.99MM-24.99MM-25-8815
24.99MM-24.99MM-25-8815 picture photo
Mfg. Part Number
24.99MM-24.99MM-25-8815
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
24.99MM X 24.99MM 1=25/PK
Datasheet Download
24.99MM-24.99MM-25-8815.pdf
Availability of 24.99MM-24.99MM-25-8815
QUANTITY
24.99MM-24.99MM-25-8815 Order Process
Ship out your order
Specifications of 24.99MM-24.99MM-25-8815
Internal Part NumberEIS-24.99MM-24.99MM-25-8815
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermally Conductive Interface Materials
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8815
UsageSheet
ShapeSquare
Outline25.00mm x 25.00mm
Thickness0.015" (0.381mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyethylene-Terephthalate (PET)
ColorWhite
Thermal Resistivity1.20°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)24.99MM-24.99MM-25-8815
Related Links24.99MM-24., 24.99MM-24.99MM-25-8815 Datasheet, 3M Distributor
24.99MM-24.99MM-25-8815 Details Description
Related parts for 24.99MM-24.99MM-25-8815
ROUND STANDOFF M5 NYLON datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 10V X5R 0201 datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100 DL R/A AU datasheet.pdf
RES SMD 210 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER .787" 16POS DUAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
DIODE GEN REV 300V 250A DO205AB datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 1MM SMD R/A datasheet.pdf