Vishay/Dale TNPW0603309RBETA
TNPW0603309RBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0603309RBETA
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
TNPW0603309RBETA.pdf
Availability of TNPW0603309RBETA
QUANTITY
TNPW0603309RBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0603309RBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0603309RBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0603309RBETA
Related LinksTNPW0603, TNPW0603309RBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0603309RBETA Details Description
Related parts for TNPW0603309RBETA
IC OTP 4MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 18PF 500V 1111 datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFFUSED 2SMD REV datasheet.pdf
IC TRANSCVR BI-DIR 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 50PPM CTR SPRD SMD datasheet.pdf
33+33 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
8MM FLSH BLK CHRM HYP BLU 24VDC datasheet.pdf