Sensata Technologies/Airpax 249-4-B-100-100-1-62-2
249-4-B-100-100-1-62-2 picture photo
Mfg. Part Number
249-4-B-100-100-1-62-2
Manufacturer
Product Category
Circuit Breakers
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 65VDC
Datasheet Download
249-4-B-100-100-1-62-2.pdf
Availability of 249-4-B-100-100-1-62-2
QUANTITY
249-4-B-100-100-1-62-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of 249-4-B-100-100-1-62-2
Internal Part NumberEIS-249-4-B-100-100-1-62-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyCircuit Breakers
Series249
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating100A
Voltage Rating - AC120V
Voltage Rating - DC-
Number of Poles4
Actuator TypeLever
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeDIN Rail
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)249-4-B-100-100-1-62-2
Related Links249-4-B-100, 249-4-B-100-100-1-62-2 Datasheet, Sensata Technologies/Airpax Distributor
249-4-B-100-100-1-62-2 Details Description
Related parts for 249-4-B-100-100-1-62-2
IC COMP/REF/OPAMP DUAL 16SOIC datasheet.pdf
BANANA PLUG/FUSE HOLDER 36" BLK datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE RED datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
ICL 50 OHM 25% 1.6A 10MM datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 18pF 150 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE WHITE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 115 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 15POS THRUHL datasheet.pdf