Johanson Technology Inc. 251R14S180KV4T
251R14S180KV4T picture photo
Mfg. Part Number
251R14S180KV4T
Brief Description
CAP CER 18PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
251R14S180KV4T.pdf
Availability of 251R14S180KV4T
QUANTITY
251R14S180KV4T Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R14S180KV4T
Internal Part NumberEIS-251R14S180KV4T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.89mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R14S180KV4T
Related Links251R14S, 251R14S180KV4T Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R14S180KV4T Details Description
Related parts for 251R14S180KV4T
RES SMD 2.7M OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf