Johanson Technology Inc. 251R15S1R7AV4E
251R15S1R7AV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S1R7AV4E
Brief Description
CAP CER 1.7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S1R7AV4E.pdf
Availability of 251R15S1R7AV4E
QUANTITY
251R15S1R7AV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S1R7AV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S1R7AV4E
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.7pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S1R7AV4E
Related Links251R15S, 251R15S1R7AV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S1R7AV4E Details Description
Related parts for 251R15S1R7AV4E
IC REG SWTCHD CAP INV RATIO 8DIP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3.3V 8SOIC datasheet.pdf
LED 3MM RA 660NM SUP RED DIFFSMD datasheet.pdf
RES SMD 270K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT IDC 60POS 24-22 AWG datasheet.pdf
CONN RECPT 36POS R/A TIN 2.5MM datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 20.5 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT SKT datasheet.pdf