Johanson Technology Inc. 251R15S820JV4E
251R15S820JV4E picture photo
Mfg. Part Number
251R15S820JV4E
Brief Description
CAP CER 82PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
251R15S820JV4E.pdf
Availability of 251R15S820JV4E
QUANTITY
251R15S820JV4E Order Process
Ship out your order
Specifications of 251R15S820JV4E
Internal Part NumberEIS-251R15S820JV4E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRF Capacitor Modeling Software
Featured ProductMulti-Layer High-Q SMD Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.046" (1.17mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)251R15S820JV4E
Related Links251R15S, 251R15S820JV4E Datasheet, Johanson Technology Inc. Distributor
251R15S820JV4E Details Description
Related parts for 251R15S820JV4E
FUSE 1A 600V GLASS STD RJS datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 24POS 0.156 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 WW datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS 2MM PRESSFIT datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS22902 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR TW8823-LC1-GE datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT M5 datasheet.pdf