Grayhill, Inc. 25BP22-G-1-16C
25BP22-G-1-16C picture photo
Mfg. Part Number
25BP22-G-1-16C
Brief Description
ENCODER MECH PC 16POS SNGL
Datasheet Download
25BP22-G-1-16C.pdf
Availability of 25BP22-G-1-16C
QUANTITY
25BP22-G-1-16C Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BP22-G-1-16C
Internal Part NumberEIS-25BP22-G-1-16C
Encoder TypeMechanical
Output TypeGray Code (Absolute)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BP22-G-1-16C
Related Links25BP22-, 25BP22-G-1-16C Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BP22-G-1-16C Details Description
Related parts for 25BP22-G-1-16C
SWITCH SLIDE 4PDT 300MA 115V datasheet.pdf
IC THERMOCOUPLE INSTR AMP 14CDIP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 16V 10% 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE ASSY N TYPE/MMCX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PRESS BLOCK ASSY 80POS datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 22UF 10V X5R 1206 datasheet.pdf