Grayhill, Inc. 25BSR30-G-1-12C
25BSR30-G-1-12C picture photo
Mfg. Part Number
25BSR30-G-1-12C
Brief Description
ENCODER MECH PC 12POS SINGLE
Datasheet Download
25BSR30-G-1-12C.pdf
Availability of 25BSR30-G-1-12C
QUANTITY
25BSR30-G-1-12C Order Process
Ship out your order
Specifications of 25BSR30-G-1-12C
Internal Part NumberEIS-25BSR30-G-1-12C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMultiple Devices Plating Material 30/Jan/2015
Encoder TypeMechanical
Output TypeGray Code (Absolute)
Pulses per Revolution12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)25BSR30-G-1-12C
Related Links25BSR30, 25BSR30-G-1-12C Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
25BSR30-G-1-12C Details Description
Related parts for 25BSR30-G-1-12C
BATTERY PACK 9.6V 800 MAH NICAD datasheet.pdf
CONN HEADER 3MM 14POS DUAL TIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 22PF 6KV SL RADIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 100W datasheet.pdf
RES SMD 42KOHM 0.01% 0.4W J LEAD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A datasheet.pdf
IC RIPPLE COUNTER 4B BIN 14SOIC datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADXL363Z-Z datasheet.pdf
CAP FILM 390PF 5% 1000VDC RAD datasheet.pdf