Vishay/Dale RLR32C10R0FRB14
RLR32C10R0FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C10R0FRB14
Brief Description
RES 10 OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C10R0FRB14.pdf
Availability of RLR32C10R0FRB14
QUANTITY
RLR32C10R0FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C10R0FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C10R0FRB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-39017/03, RLR32
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C10R0FRB14
Related LinksRLR32C1, RLR32C10R0FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C10R0FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C10R0FRB14
IC FPGA 192 I/O 256PBGA datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
IC BUFFER 1.8V 25BIT SOT536-1 datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI M20-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W +/-9VOUT SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 4POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT PIN datasheet.pdf