Daburn 2617/22-WH-1000
2617/22-WH-1000 picture photo
Mfg. Part Number
2617/22-WH-1000
Manufacturer
Product Category
Single Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Brief Description
Datasheet Download
2617/22-WH-1000.pdf
Availability of 2617/22-WH-1000
QUANTITY
2617/22-WH-1000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2617/22-WH-1000
Internal Part NumberEIS-2617/22-WH-1000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cables, Wires
FamilySingle Conductor Cables (Hook-Up Wire)
Series-
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge22 AWG
Conductor Strand17/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.124" (3.15mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.045" (1.14mm)
Length1000' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorWhite
RatingsUL Style 3212
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2617/22-WH-1000
Related Links2617/22, 2617/22-WH-1000 Datasheet, Daburn Distributor
2617/22-WH-1000 Details Description
Related parts for 2617/22-WH-1000
RES 125 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 150PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 35W 1% TO220 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
1.27MM EDGECARD 184CKT L/F datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
LP 7.62/135/15 OG datasheet.pdf
THUMBSTK HNDLS 123 ALL MNT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf