Daburn 2671/28RD-100
2671/28RD-100 picture photo
Mfg. Part Number
2671/28RD-100
Brief Description
HOOK-UP STRND 28AWG RED 100'
Datasheet Download
2671/28RD-100.pdf
Availability of 2671/28RD-100
QUANTITY
2671/28RD-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 2671/28RD-100
Internal Part NumberEIS-2671/28RD-100
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand41/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.035" (0.89mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length100' (30.5m)
Voltage150V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorRed
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2671/28RD-100
Related Links2671/2, 2671/28RD-100 Datasheet, Daburn Distributor
2671/28RD-100 Details Description
Related parts for 2671/28RD-100
RES SMD 2.49K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SPRING 52POS SNGL .177 PCB datasheet.pdf
POT JOYSTICK 50K OHM W/SWITCH datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12VDC 42MM PANEL datasheet.pdf
IC DAC 8BIT I2C OCTAL 16MSOP datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
RES 120 OHM 11W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.9NH 200MA 1.1 OHM datasheet.pdf
IMPACT DC 6X16 GR SN datasheet.pdf
CONN HEADER VERT DUAL 6POS 2.54 datasheet.pdf