3M 27.94MM-27.94MM-25-8810
27.94MM-27.94MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
27.94MM-27.94MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
27.94MM X 27.94MM 1=25/PK
Datasheet Download
27.94MM-27.94MM-25-8810.pdf
Availability of 27.94MM-27.94MM-25-8810
QUANTITY
27.94MM-27.94MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 27.94MM-27.94MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-27.94MM-27.94MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeSquare
Outline27.94mm x 27.94mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)27.94MM-27.94MM-25-8810
Related Links27.94MM-27., 27.94MM-27.94MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
27.94MM-27.94MM-25-8810 Details Description
Related parts for 27.94MM-27.94MM-25-8810
RES SMD 20 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 470 OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 619K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2MM SINGLE VERT SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
HOLDER 3 D CELL W/SOLDER LUGS datasheet.pdf
TRANS 2NPN 15V 0.6A 6SCH datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
FERRITE CORE TOROID 2.63UH N87 datasheet.pdf