Vishay/Sprague 293D157X0004D2TE3
293D157X0004D2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
293D157X0004D2TE3
Brief Description
CAP TANT 150UF 4V 20% 2917
Datasheet Download
293D157X0004D2TE3.pdf
Availability of 293D157X0004D2TE3
QUANTITY
293D157X0004D2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 293D157X0004D2TE3
Internal Part NumberEIS-293D157X0004D2TE3
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance150µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated4V
ESR (Equivalent Series Resistance)600 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)293D157X0004D2TE3
Related Links293D157X, 293D157X0004D2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
293D157X0004D2TE3 Details Description
Related parts for 293D157X0004D2TE3
CONN HDR 34PIN GOLD RT ANG PCB datasheet.pdf
PHOTOTRANSISTOR NPN 3MM 860NM datasheet.pdf
TFLEX 740 9X9" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
FUSE GLASS 7A 350VAC 2AG datasheet.pdf
PDU 3-PHASE SWITCHED 208V 5.7KW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf