Amphenol Aerospace Operations 2M801-007-16M5-3PA
2M801-007-16M5-3PA picture photo
Mfg. Part Number
2M801-007-16M5-3PA
Brief Description
M801 3C 3#23 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M801-007-16M5-3PA.pdf
Availability of 2M801-007-16M5-3PA
QUANTITY
2M801-007-16M5-3PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-007-16M5-3PA
Internal Part NumberEIS-2M801-007-16M5-3PA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-007-16M5-3PA
Related Links2M801-007, 2M801-007-16M5-3PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-007-16M5-3PA Details Description
Related parts for 2M801-007-16M5-3PA
IC REG BOOST ADJ/3.3V/5V 8TSSOP datasheet.pdf
RES 267K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.15A TO220-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 2.048MHZ CMOS SMD datasheet.pdf