Amphenol Aerospace Operations 2M801-008-16M6-6PB
2M801-008-16M6-6PB picture photo
Mfg. Part Number
2M801-008-16M6-6PB
Brief Description
M801 6C 6#23 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M801-008-16M6-6PB.pdf
Availability of 2M801-008-16M6-6PB
QUANTITY
2M801-008-16M6-6PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M801-008-16M6-6PB
Internal Part NumberEIS-2M801-008-16M6-6PB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M801-008-16M6-6PB
Related Links2M801-008, 2M801-008-16M6-6PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M801-008-16M6-6PB Details Description
Related parts for 2M801-008-16M6-6PB
LOCKOUT CORD FOR 480V PLUG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 12V datasheet.pdf
IC XDCP SGL 256TAP 100K 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG STRAIGHT 22POS W/SCKT datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 80MSPS 52-QFP datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.4X2MM 10.24" datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
RES 360 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf