Amphenol Aerospace Operations 2M804-001-06NF12-7P
2M804-001-06NF12-7P picture photo
Mfg. Part Number
2M804-001-06NF12-7P
Brief Description
M804 7C 7#16 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M804-001-06NF12-7P.pdf
Availability of 2M804-001-06NF12-7P
QUANTITY
2M804-001-06NF12-7P Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M804-001-06NF12-7P
Internal Part NumberEIS-2M804-001-06NF12-7P
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M804-001-06NF12-7P
Related Links2M804-001, 2M804-001-06NF12-7P Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M804-001-06NF12-7P Details Description
Related parts for 2M804-001-06NF12-7P
WASHER FLAT 3/8 FIBRE datasheet.pdf
RES SMD 2.2KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 54COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
1.2 A, 20 V, 700 kHz/1.4 MHz, Nonsynchronous Step-Down Regulator IC datasheet.pdf