Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16M12-26PB
2M805-001-16M12-26PB picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16M12-26PB
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
M805 26C 26#23 PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16M12-26PB.pdf
Availability of 2M805-001-16M12-26PB
QUANTITY
2M805-001-16M12-26PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16M12-26PB
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16M12-26PB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16M12-26PB
Related Links2M805-001-, 2M805-001-16M12-26PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-001-16M12-26PB Details Description
Related parts for 2M805-001-16M12-26PB
METRAL 2000 SGNL HDR 1 MOD 5ROW datasheet.pdf
SLK BOARD PCI COAXIAL TYPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CGRID SMT BKWY HDR 15 SAU 20CKT datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HEADER LOW-PRO 16POS 30AU datasheet.pdf
MACX MCR-T-UIREL-UP-SP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf