Amphenol Aerospace Operations 2M805-001-16M9-25PA
2M805-001-16M9-25PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-001-16M9-25PA
Brief Description
M805 5C 5#20HD PIN PLUG OM
Datasheet Download
2M805-001-16M9-25PA.pdf
Availability of 2M805-001-16M9-25PA
QUANTITY
2M805-001-16M9-25PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-001-16M9-25PA
Internal Part NumberEIS-2M805-001-16M9-25PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-001-16M9-25PA
Related Links2M805-001, 2M805-001-16M9-25PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-001-16M9-25PA Details Description
Related parts for 2M805-001-16M9-25PA
REGULATOR 12V-2.5V 7A SIP VERT H datasheet.pdf
THERMAL LINK PRESSON TO-18 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V Y5V 0402 datasheet.pdf
1101LF METRAL RCT STR PF 5X24 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC FPGA 147 I/O 176TQFP datasheet.pdf
RES 182 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
2.0 WTB RETAINER 7CKT datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 1A datasheet.pdf
MOD WI-I.MX280128M FLASH 25/PK datasheet.pdf
RES 165 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf