Amphenol Aerospace Operations 2M805-002-16M18-55PB
2M805-002-16M18-55PB picture photo
Mfg. Part Number
2M805-002-16M18-55PB
Brief Description
M805 55C 55#23 PIN PLUG THRD
Datasheet Download
2M805-002-16M18-55PB.pdf
Availability of 2M805-002-16M18-55PB
QUANTITY
2M805-002-16M18-55PB Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-002-16M18-55PB
Internal Part NumberEIS-2M805-002-16M18-55PB
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-002-16M18-55PB
Related Links2M805-002-, 2M805-002-16M18-55PB Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-002-16M18-55PB Details Description
Related parts for 2M805-002-16M18-55PB
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS VERT T/H datasheet.pdf
IC DAC 12BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 15POS .76M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 215 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 175 OHM 1000W WIREWOUND LIN datasheet.pdf