Amphenol Aerospace Operations 2M805-003-01NF10-28PA
2M805-003-01NF10-28PA picture photo
Mfg. Part Number
2M805-003-01NF10-28PA
Brief Description
M805 8C 8#20HD PIN RECP OM
Datasheet Download
2M805-003-01NF10-28PA.pdf
Availability of 2M805-003-01NF10-28PA
QUANTITY
2M805-003-01NF10-28PA Order Process
Ship out your order
Specifications of 2M805-003-01NF10-28PA
Internal Part NumberEIS-2M805-003-01NF10-28PA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)2M805-003-01NF10-28PA
Related Links2M805-003-, 2M805-003-01NF10-28PA Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
2M805-003-01NF10-28PA Details Description
Related parts for 2M805-003-01NF10-28PA
BUZZ PIEZO CIRC 41.66MM PANEL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 10K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 240MA 430 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 100VDC 6A SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.8V TSOP-5 datasheet.pdf
INTERFACE X3 GATEWAY GPRS INT'L datasheet.pdf
CONN HDR 50POS 2.54MM datasheet.pdf