API Delevan 3094-123JS
3094-123JS picture photo
Mfg. Part Number
3094-123JS
Brief Description
FIXED IND 12UH 118MA 3.6 OHM SMD
Datasheet Download
3094-123JS.pdf
Availability of 3094-123JS
QUANTITY
3094-123JS Order Process
Ship out your order
Specifications of 3094-123JS
Internal Part NumberEIS-3094-123JS
Material - CoreIron
Inductance12µH
Tolerance±5%
Current Rating118mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)3.6 Ohm Max
Q @ Freq60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant27MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test2.5MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3094-123JS
Related Links3094-, 3094-123JS Datasheet, API Delevan Distributor
3094-123JS Details Description
Related parts for 3094-123JS
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC MCU HI SPEED 25MHZ IND 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 62.6 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 500V X7R AXIAL datasheet.pdf
RES 300 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 333 I/O 456FBGA datasheet.pdf
IC OSC VCXO 496MHZ 6-CLCC datasheet.pdf