Microsemi Commercial Components 30KPA54CE3/TR13
30KPA54CE3/TR13 picture photo
Mfg. Part Number
30KPA54CE3/TR13
Brief Description
TVS DIODE 54VWM P600
Datasheet Download
30KPA54CE3/TR13.pdf
Availability of 30KPA54CE3/TR13
QUANTITY
30KPA54CE3/TR13 Order Process
Ship out your order
Specifications of 30KPA54CE3/TR13
Internal Part NumberEIS-30KPA54CE3/TR13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Category Circuit Protection
FamilyTVS - Diodes
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeZener
Unidirectional Channels-
Bidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ)54V
Voltage - Breakdown (Min)56.84V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp-
Current - Peak Pulse (10/1000µs)-
Power - Peak Pulse30000W (30kW)
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30KPA54CE3/TR13
Related Links30KPA54, 30KPA54CE3/TR13 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
30KPA54CE3/TR13 Details Description
Related parts for 30KPA54CE3/TR13
IC ASYNC BINARY COUNTER 16-DIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
CONN R/A PLUG DC VITA46 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT I2C 15SPS 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
SPADE INSULKRIMP (A-235-06X) datasheet.pdf
FUSE MICRO2 BLADE 32V SHUNT datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 3/4W 1206 WIDE datasheet.pdf