Vishay/BCcomponents 30LVSS10XE-R
30LVSS10XE-R picture photo
Mfg. Part Number
30LVSS10XE-R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 400VAC Y5U RDL
Datasheet Download
30LVSS10XE-R.pdf
Availability of 30LVSS10XE-R
QUANTITY
30LVSS10XE-R Order Process
Ship out your order
Specifications of 30LVSS10XE-R
Internal Part NumberEIS-30LVSS10XE-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesCera-Mite 30LVS
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated400VAC
Temperature CoefficientY5U (E)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.720" Dia (18.30mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.374" (9.50mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)30LVSS10XE-R
Related Links30LVSS, 30LVSS10XE-R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
30LVSS10XE-R Details Description
Related parts for 30LVSS10XE-R
TOOL 10-22AWG SCOTCHLOK CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHWHEEL datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC DATA SEL/MUX DL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
HOLDER BATT 2 AAA PLASTIC datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 1% 35W TO263 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 28MA 31 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 20POS W/O KEY AU datasheet.pdf
3,3UF 350V 8X11,5 datasheet.pdf