E-T-A 3120-F511-P7T1-W01D-10A
3120-F511-P7T1-W01D-10A picture photo
Mfg. Part Number
3120-F511-P7T1-W01D-10A
Brief Description
CIR BRKR THRM 10A
Datasheet Download
3120-F511-P7T1-W01D-10A.pdf
Availability of 3120-F511-P7T1-W01D-10A
QUANTITY
3120-F511-P7T1-W01D-10A Order Process
Ship out your order
Specifications of 3120-F511-P7T1-W01D-10A
Internal Part NumberEIS-3120-F511-P7T1-W01D-10A
Breaker TypeThermal
Current Rating10A
Voltage Rating - AC240V
Voltage Rating - DC50V
Number of Poles1
Actuator TypeRocker
Illumination-
Illumination Voltage (Nominal)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3120-F511-P7T1-W01D-10A
Related Links3120-F511-P, 3120-F511-P7T1-W01D-10A Datasheet, E-T-A Distributor
3120-F511-P7T1-W01D-10A Details Description
Related parts for 3120-F511-P7T1-W01D-10A
IC GATE OR 1CH 2-INP 5-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.37K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 13.513MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG BTB 40POS DL VERT SMD datasheet.pdf
FIXED IND 2.3UH 8.5A 1.08 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 22VWM 37.5VC SMCJ datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
TVS DIODE 250VWM 405VC R-6 datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS datasheet.pdf