E-Switch 320.08GRN
320.08GRN picture photo
Mfg. Part Number
320.08GRN
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
CAP TACTILE ROUND GREEN
Datasheet Download
320.08GRN.pdf
Availability of 320.08GRN
QUANTITY
320.08GRN Order Process
Ship out your order
Specifications of 320.08GRN
Internal Part NumberEIS-320.08GRN
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS Information320.08 Series RoHS Cert of Compliance
3D Model320.08yyy.stp
Standard Package1
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
Series320
Switch TypeTactile
ShapeRound, Convex (Domed)
ColorGreen
IlluminationNon-Illuminated
For Use With/Related Products320 Series
Mounting TypeSnap Fit
Size11.94mm Dia x 5.00mm H
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)320.08GRN
Related Links320., 320.08GRN Datasheet, E-Switch Distributor
320.08GRN Details Description
Related parts for 320.08GRN
MOSFET N-CH 100V 500MA SOT223 datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 30POS TIN datasheet.pdf
IC PFC COMPACT PRECONVERT 8SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN SOCKET 5POS HOUSING 2MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf
FUSE AUTO 70A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 370MA 590 MOHM datasheet.pdf
IC IO-LINK TXRX BUCK/LDO 28QFN datasheet.pdf
COM MODE CHOKE DATA LINE 340MA datasheet.pdf