Bourns Inc. 3386P-1-221LF
3386P-1-221LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-1-221LF
Brief Description
TRIMMER 220 OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-1-221LF.pdf
Availability of 3386P-1-221LF
QUANTITY
3386P-1-221LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-1-221LF
Internal Part NumberEIS-3386P-1-221LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)220
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-1-221LF
Related Links3386P-, 3386P-1-221LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-1-221LF Details Description
Related parts for 3386P-1-221LF
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RS-232 DRVR/RCVR 44-PLCC datasheet.pdf
TVS DIODE 13.6VWM 22.5VC AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 108.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
C/A, MT-RJ TO SC DUPLEX XG FI datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 22.1184MHz 30ppm 12pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount HC-49S datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf