Bourns Inc. 3386P-EY5-103LF
3386P-EY5-103LF picture photo
Mfg. Part Number
3386P-EY5-103LF
Brief Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN
Datasheet Download
3386P-EY5-103LF.pdf
Availability of 3386P-EY5-103LF
QUANTITY
3386P-EY5-103LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 3386P-EY5-103LF
Internal Part NumberEIS-3386P-EY5-103LF
PackagingTube
Resistance (Ohms)10k
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Tolerance±10%
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Termination StylePC Pin
Size / DimensionSquare - 0.375" x 0.375" Face x 0.190" H (9.53mm x 9.53mm x 4.83mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3386P-EY5-103LF
Related Links3386P-E, 3386P-EY5-103LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
3386P-EY5-103LF Details Description
Related parts for 3386P-EY5-103LF
IC OPAMP GP 60MHZ 8DIP datasheet.pdf
KIT STAFETY BANANA PLUG 10/PCS datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH HANDLE AND SOCKET datasheet.pdf
CONN TNC JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
Connector Receptacle 3 Position 0.059" (1.50mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
BOARD EVAL DAUGHTERCARD ADP1046 datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR SMD datasheet.pdf
CAP CER 7.3PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf