Vishay/Sprague 36D861F450DC2A
36D861F450DC2A picture photo
Mfg. Part Number
36D861F450DC2A
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
860UF 450V 76X105 85C ST
Datasheet Download
36D861F450DC2A.pdf
Availability of 36D861F450DC2A
QUANTITY
36D861F450DC2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 36D861F450DC2A
Internal Part NumberEIS-36D861F450DC2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)36D861F450DC2A
Related Links36D861F, 36D861F450DC2A Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
36D861F450DC2A Details Description
Related parts for 36D861F450DC2A
RES 20 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100MH 9.3MA 49 OHM TH datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 210MA 4.16 OHM datasheet.pdf