3M 38.1MM-34.93MM-25-8810
38.1MM-34.93MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
38.1MM-34.93MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
38.1MM X 34.93MM 1=25/PK
Datasheet Download
38.1MM-34.93MM-25-8810.pdf
Availability of 38.1MM-34.93MM-25-8810
QUANTITY
38.1MM-34.93MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 38.1MM-34.93MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-38.1MM-34.93MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline34.93mm x 38.10mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)38.1MM-34.93MM-25-8810
Related Links38.1MM-34.9, 38.1MM-34.93MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
38.1MM-34.93MM-25-8810 Details Description
Related parts for 38.1MM-34.93MM-25-8810
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
POS TRANS-XDCR LT 3 IN 3K/1.0% datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf