Cornell Dubilier Electronics 380LX681M350A052
380LX681M350A052 picture photo
Mfg. Part Number
380LX681M350A052
Brief Description
CAP ALUM 680UF 20% 350V SNAP
Datasheet Download
380LX681M350A052.pdf
Availability of 380LX681M350A052
QUANTITY
380LX681M350A052 Order Process
Ship out your order
Specifications of 380LX681M350A052
Internal Part NumberEIS-380LX681M350A052
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance680µF
Tolerance±20%
Voltage Rating350V
ESR (Equivalent Series Resistance)293 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)380LX681M350A052
Related Links380LX681, 380LX681M350A052 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
380LX681M350A052 Details Description
Related parts for 380LX681M350A052
FUSE BOARD MNT 4A 24VAC/VDC 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 86.6K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
PWR LED LIGHT SOURCE 1W RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
NSCC RCPT CONN 1.5 GRY 10CKT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FIXED IND 2.3NH 1A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf