Cornell Dubilier Electronics 380LX682M025H022
380LX682M025H022 picture photo
Mfg. Part Number
380LX682M025H022
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 25V SNAP
Datasheet Download
380LX682M025H022.pdf
Availability of 380LX682M025H022
QUANTITY
380LX682M025H022 Order Process
Ship out your order
Specifications of 380LX682M025H022
Internal Part NumberEIS-380LX682M025H022
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductDisplay Name: Type 380LX382LX Aluminum Capacitors
Standard Package100
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)78 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.5A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension0.866" Dia (22.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)380LX682M025H022
Related Links380LX682, 380LX682M025H022 Datasheet, Cornell Dubilier Electronics Distributor
380LX682M025H022 Details Description
Related parts for 380LX682M025H022
RES SMD 24 OHM 0.5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
LCD MODULE 16X2 CHAR TRNSFL STN datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC DAC 24BIT MULTY STNDRD 28SOIC datasheet.pdf
IC SUPERVISOR DUAL LV SOT23-5 datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 100RES .5M datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
C/A MRJ21/MRJ21 GBE BLUE CMP datasheet.pdf
RES 226K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf