Microsemi Commercial Components 3EZ150D5E3/TR8
3EZ150D5E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ150D5E3/TR8
Brief Description
DIODE ZENER 150V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ150D5E3/TR8.pdf
Availability of 3EZ150D5E3/TR8
QUANTITY
3EZ150D5E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ150D5E3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ150D5E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance±5%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)550 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 114V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ150D5E3/TR8
Related Links3EZ150D, 3EZ150D5E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ150D5E3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ150D5E3/TR8
TVS DIODE 8.55VWM 14.5VC DO204AC datasheet.pdf
VARISTOR 35V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
IC FPGA 235 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 30POS TIN datasheet.pdf
IC FLIP FLOP D-TYPE DUAL 48TSSOP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
ATTENUATOR SMA QPL datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 20% 330VAC AXIA datasheet.pdf