Microsemi Commercial Components 3EZ3.9D10E3/TR8
3EZ3.9D10E3/TR8 picture photo
Mfg. Part Number
3EZ3.9D10E3/TR8
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Single
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 3W DO204AL
Datasheet Download
3EZ3.9D10E3/TR8.pdf
Availability of 3EZ3.9D10E3/TR8
QUANTITY
3EZ3.9D10E3/TR8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3EZ3.9D10E3/TR8
Internal Part NumberEIS-3EZ3.9D10E3/TR8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±10%
Power - Max3W
Impedance (Max) (Zzt)4.5 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr80µA @ 1V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.2V @ 200mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDO-204AL, DO-41, Axial
Supplier Device PackageDO-204AL (DO-41)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3EZ3.9D10E3/TR8
Related Links3EZ3.9D, 3EZ3.9D10E3/TR8 Datasheet, Microsemi Commercial Components Distributor
3EZ3.9D10E3/TR8 Details Description
Related parts for 3EZ3.9D10E3/TR8
BATTERY LITHIUM 1.5V AA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR TSOT23-8 datasheet.pdf
RES 11.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 355MA 600 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 400KHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf