3M 3M5559-4.5MMSQ-100
3M5559-4.5MMSQ-100 picture photo
Mfg. Part Number
3M5559-4.5MMSQ-100
Manufacturer
Product Category
Tape
Brief Description
3M 5559 4.5MM SQUARES 100/PACK
Datasheet Download
3M5559-4.5MMSQ-100.pdf
Availability of 3M5559-4.5MMSQ-100
QUANTITY
3M5559-4.5MMSQ-100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 3M5559-4.5MMSQ-100
Internal Part NumberEIS-3M5559-4.5MMSQ-100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety Datasheet5557,5559(i) MSDS
Featured Product3M Custom Die Cuts
Tape by Usage Type Guide
Standard Package1
Category Tapes, Adhesives
FamilyTape
Series5559
PackagingBulk
Tape TypeIndicator
AdhesiveAcrylic
Backing, CarrierPaper
Thickness0.0050" (5.0 mils, 0.127mm)
Thickness - Adhesive-
Thickness - Backing, Carrier, Liner-
Width0.18" (4.50mm)
Length0.18" (4.50mm)
ColorWhite
UsageWater Indication
Temperature Range-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3M5559-4.5MMSQ-100
Related Links3M5559-4., 3M5559-4.5MMSQ-100 Datasheet, 3M Distributor
3M5559-4.5MMSQ-100 Details Description
Related parts for 3M5559-4.5MMSQ-100
CONN FERRULE 6AWG BLUE datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS 45DEG 5.08MM datasheet.pdf
RACK ADAPTS 19 TO 24" LT GREY 7U datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 4A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 41MA 29 OHM SMD datasheet.pdf
SPIRALWRAP 1.0'' DIA NATURA 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
VARISTOR 738V 4.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
TV 99C 97#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
TV 66C 66#22D PIN RECP datasheet.pdf
4.7UF 100V 5X12 85C AXI datasheet.pdf