3M 3M8805-100MM
3M8805-100MM picture photo
Mfg. Part Number
3M8805-100MM
Manufacturer
Product Category
LED Thermal Products
Brief Description
THERMO PAD FOR ACRICH2 100MM
Datasheet Download
3M8805-100MM.pdf
Availability of 3M8805-100MM
QUANTITY
3M8805-100MM Order Process
Ship out your order
Specifications of 3M8805-100MM
Internal Part NumberEIS-3M8805-100MM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety Datasheet8805,8810,8815,8820 MSDS
RoHS InformationRegulatory Information
Design ResourcesLighting Product Selector
Standard Package1
Category Optoelectronics
FamilyLED Thermal Products
Series8805
Packaging*
TypeThermally Conductive Pad
For Use With/Related ProductsSeoul Semiconductor Acrich2
ShapeRound
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)3M8805-100MM
Related Links3M8805, 3M8805-100MM Datasheet, 3M Distributor
3M8805-100MM Details Description
Related parts for 3M8805-100MM
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
FUSE HLDR BLADE 32V 24A IN LINE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 17A DPAK datasheet.pdf
OSC XO 66.6667MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP MICA 0.013UF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GRN SHLD 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM RING INS NARROW TONGUE datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE PIN datasheet.pdf