CTS Electronic Components 403C11A14M40000
403C11A14M40000 picture photo
Mfg. Part Number
403C11A14M40000
Brief Description
Crystal 14.4000MHz 10ppm 10pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
403C11A14M40000.pdf
Availability of 403C11A14M40000
QUANTITY
403C11A14M40000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 403C11A14M40000
Internal Part NumberEIS-403C11A14M40000
TypeMHz Crystal
Frequency14.4MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.031" (0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)403C11A14M40000
Related Links403C11A, 403C11A14M40000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
403C11A14M40000 Details Description
Related parts for 403C11A14M40000
CAP ALUM 56000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
RES 1.05M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC ADC DUAL 10BIT 25MSPS 64QFN datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.2V 30MA TO92-3 datasheet.pdf
IC FPGA 476 I/O 1020BGA datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 80V 6A datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 220W 7A M218 datasheet.pdf
DIODE SWITCHING datasheet.pdf
IMPACT RAM 2X16 GL SN datasheet.pdf
CAP 15 UF 20% 63 V datasheet.pdf