CTS Electronic Components 405C35D13M00000
405C35D13M00000 picture photo
Mfg. Part Number
405C35D13M00000
Brief Description
Crystal 13.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
405C35D13M00000.pdf
Availability of 405C35D13M00000
QUANTITY
405C35D13M00000 Order Process
Ship out your order
Specifications of 405C35D13M00000
Internal Part NumberEIS-405C35D13M00000
TypeMHz Crystal
Frequency13MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.041" (1.05mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)405C35D13M00000
Related Links405C35D, 405C35D13M00000 Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
405C35D13M00000 Details Description
Related parts for 405C35D13M00000
FLEX CABLE - AFG20G/AF20/AFG20G datasheet.pdf
IC CTRLR VOLTAGE/CURRENT 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EYELET datasheet.pdf
SMT ROTARY DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 100V 20% BX 1812 datasheet.pdf
IC PWR MEASUREMENT AC 64LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf