Bourns Inc. 4114R-1-334LF
4114R-1-334LF picture photo
Mfg. Part Number
4114R-1-334LF
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 7 RES 330K OHM 14DIP
Datasheet Download
4114R-1-334LF.pdf
Availability of 4114R-1-334LF
QUANTITY
4114R-1-334LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4114R-1-334LF
Internal Part NumberEIS-4114R-1-334LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
Series4100R
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)330k
Tolerance±2%
Number of Resistors7
Number of Pins14
Power Per Element250mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case14-DIP (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package14-DIP
Size / Dimension0.765" L x 0.300" W (19.43mm x 7.62mm)
Height0.185" (4.69mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4114R-1-334LF
Related Links4114R-, 4114R-1-334LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4114R-1-334LF Details Description
Related parts for 4114R-1-334LF
TOOL HAND INSERTION D-SUB IDC datasheet.pdf
IC CTRLR HOT PLUG PCI 16-SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 12A 230V datasheet.pdf
IC FANOUT DRIVER 1-6 24-TVSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/2.6V 0.15A 6TMLF datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.440" 5MM 3LD datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.028" NYLON 2.41MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE6 M25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf