CTS Electronic Components 416F27122CAR
416F27122CAR picture photo
Mfg. Part Number
416F27122CAR
Brief Description
CRYSTAL 27.120 MHZ 10PF SMT
Datasheet Download
416F27122CAR.pdf
Availability of 416F27122CAR
QUANTITY
416F27122CAR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F27122CAR
Internal Part NumberEIS-416F27122CAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F27122CAR
Related Links416F27, 416F27122CAR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F27122CAR Details Description
Related parts for 416F27122CAR
RES SMD 1.62KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 7.62MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES 86.6K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf