CTS Electronic Components 416F374X2ISR
416F374X2ISR picture photo
Mfg. Part Number
416F374X2ISR
Brief Description
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT
Datasheet Download
416F374X2ISR.pdf
Availability of 416F374X2ISR
QUANTITY
416F374X2ISR Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F374X2ISR
Internal Part NumberEIS-416F374X2ISR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
TypeMHz Crystal
Frequency37.4MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load CapacitanceSeries
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F374X2ISR
Related Links416F37, 416F374X2ISR Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F374X2ISR Details Description
Related parts for 416F374X2ISR
LED 7-SEG SGL CA HIRED RHDP .56" datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE datasheet.pdf
PLIERS ELEC ROUND NOSE 4.75" datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
RES 191K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
RECT 1/2 COVER FOR PADDLE SWES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156" datasheet.pdf