CTS Electronic Components 416F38435ITT
416F38435ITT picture photo
Mfg. Part Number
416F38435ITT
Brief Description
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT
Datasheet Download
416F38435ITT.pdf
Availability of 416F38435ITT
QUANTITY
416F38435ITT Order Process
Ship out your order
Specifications of 416F38435ITT
Internal Part NumberEIS-416F38435ITT
TypeMHz Crystal
Frequency38.4MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)200 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height0.018" (0.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)416F38435ITT
Related Links416F38, 416F38435ITT Datasheet, CTS Electronic Components Distributor
416F38435ITT Details Description
Related parts for 416F38435ITT
IC OPAMP GP 6.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 357K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONN IDC 17POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC BUFFER ZERO DELAY 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf