| Internal Part Number | EIS-4208GR51H01533 | |
| Standard Package | 76 | |
| Shape | Rectangular | |
| Thickness - Overall | 0.040" (1.00mm) | |
| Width | 0.395" (10.00mm) | |
| Length | 15.330" (389.38mm) | |
| Adhesive | - | |
| Temperature Range | - | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 4208GR51H01533 | |
| Related Links | 4208GR5, 4208GR51H01533 Datasheet, Laird Technologies EMI Distributor | |
 | G7J-4A-P DC12 | RELAY GEN PURPOSE 4PST 25A 12V | datasheet.pdf | |