API Delevan 4302-392H
4302-392H picture photo
Mfg. Part Number
4302-392H
Brief Description
FIXED IND 3.9UH 265MA 2.1 OHM
Datasheet Download
4302-392H.pdf
Availability of 4302-392H
QUANTITY
4302-392H Order Process
Ship out your order
Specifications of 4302-392H
Internal Part NumberEIS-4302-392H
Material - CorePowdered Iron
Inductance3.9µH
Tolerance±3%
Current Rating265mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.1 Ohm Max
Q @ Freq30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant35MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm)
Height - Seated (Max)0.095" (2.41mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4302-392H
Related Links4302, 4302-392H Datasheet, API Delevan Distributor
4302-392H Details Description
Related parts for 4302-392H
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf