Bourns Inc. 4310R-101-391LF
4310R-101-391LF picture photo
Mfg. Part Number
4310R-101-391LF
Brief Description
RES ARRAY 9 RES 390 OHM 10SIP
Datasheet Download
4310R-101-391LF.pdf
Availability of 4310R-101-391LF
QUANTITY
4310R-101-391LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4310R-101-391LF
Internal Part NumberEIS-4310R-101-391LF
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)390
Tolerance±2%
Number of Resistors9
Number of Pins10
Power Per Element200mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package10-SIP
Size / Dimension0.984" L x 0.085" W (24.99mm x 2.16mm)
Height0.195" (4.95mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4310R-101-391LF
Related Links4310R-1, 4310R-101-391LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4310R-101-391LF Details Description
Related parts for 4310R-101-391LF
CONN EDGECARD 50POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V SOT23-5 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 35V 20% 2413 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 0.324 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RJI KABEL AWG 22/7 FLEX IP20 datasheet.pdf
CONN PLUG PNL MNT 2POS datasheet.pdf
SMITHS datasheet.pdf
30 AWG 75 OHM FLEX COAX CABLE 25 datasheet.pdf