API Delevan 4379R-222HS
4379R-222HS picture photo
Mfg. Part Number
4379R-222HS
Brief Description
FIXED IND 2.2UH 400MA 300 MOHM
Datasheet Download
4379R-222HS.pdf
Availability of 4379R-222HS
QUANTITY
4379R-222HS Order Process
Ship out your order
Specifications of 4379R-222HS
Internal Part NumberEIS-4379R-222HS
Material - CoreFerrite
Inductance2.2µH
Tolerance±3%
Current Rating400mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)300 mOhm Max
Q @ Freq100 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant105MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test7.9MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm)
Height - Seated (Max)0.140" (3.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4379R-222HS
Related Links4379R, 4379R-222HS Datasheet, API Delevan Distributor
4379R-222HS Details Description
Related parts for 4379R-222HS
IDC CABLE - CPC34S/AE34G/CPC34S datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS 26AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC FIFO 8192X36 15NS 256BGA datasheet.pdf
BOX ABS ALMOND 4.1"L X 2.6"W datasheet.pdf
RES CURRENT SENSE .1 OHM 1W 5% datasheet.pdf
FIR FILTER COMPILER ECP2M CONFIG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
4SU MOUNTING RAIL datasheet.pdf
CAP CER 9PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 10UF 4V X5R 0402 datasheet.pdf